![Νερό για το Αύριο - Αθηναϊκή Ζυθοποιία](https://nerogiatoavrio.gr/wp-content/uploads/2021/03/NeroAvrio-Logo-F-cropped.png)
Αρχικά, η κυρία Κουντούρη καλωσόρισε τους συμμετέχοντες και έπειτα έγινε σύντομη σύνδεση με την 8η συνάντηση.
Στη συνέχεια πήρε το λόγο ο κ. Γκούμας συνοψίζοντας εν τάχει τα γεγονότα/προβλήματα που μας οδήγησαν στην απόφαση προς δημιουργία ενός Φορέα Διαχείρισης Υδάτων. Παρόλο που ακόμη δεν έχουν καθοριστεί η μορφή και οι ακριβείς αρμοδιότητες του Φορέα, αναγνωρίζεται η γενικότερη ανάγκη για εκσυγχρονισμό στη διαχείριση των υδάτων.